Jak zresetować tablet do ustawień fabrycznych? Zobaczcie jak to wygląda w Xperia Tablet S.

Obraz profilowy z Bartosz Kaczmarek Bartosz KaczmarekDodano: czwartek, 20 Wrzesień 2012
Xperia_TabletS_

Czasami przychodzi niespodziewany moment i musimy po prostu zresetować nasz tablet. Spójrzcie, jakie podjąć kroki, aby doprowadzić sprzęt do stanu z dnia zakupu.

Sytuacji jest naprawdę wiele – od tego, że chcemy użyczyć nasz ukochany tablet innej osobie aż po przedziwne momenty kiedy ktoś (lub nieciekawa aplikacja) zablokuje nam sprzęt na tyle, że nie możemy dostać się do menu ustawień.

Korzystamy z ustawień

Jak zapewne domyślacie wchodzimy do „Ustawienia”, a następnie odszukujemy zakładkę „Kopia i kasowanie danych”:

Następnie wybieramy przycisk „Ustawienia fabryczne” znajdujący się na dole i przechodzimy do spisu tego, co tak na prawdę zostanie usunięte:

Na dole również jest dostępna opcja: „Wyczyść nośnik USB”, która powoduje wymazanie wszystkich danych z wewnętrznego nośnika USB, np. plików muzycznych, czy zdjęć. Jeżeli chcecie definitywnie wyczyścić sprzęt – polecam zaznaczyć tę opcję. Następnie wybieramy „Resetuj tablet” i po raz ostatni system pyta nas się, czy jesteśmy pewni swojej decyzji:

Jeżeli tak, wybieramy „wymaż wszystko” i po kilkunastu minutach możemy cieszyć się „świeżym” systemem.

Co jednak, gdy do ustawień nie mogę się dostać?

Tak jak wspomniałem – nieciekawe oprogramowanie, czy chociażby ludzie, którzy chcą nam uprzykrzyć życie mogą zablokować sprzęt do tego stopnia, że do ustawień się po prostu nie dostaniemy. Spokojnie, jest i na to obejście.

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić to wyłączyć sprzęt. Następnie jeżeli wszystko jest gotowe to mając wciśnięty przycisk „vol +” wciskamy włącznik. Dzięki temu przechodzimy do „menu serwisowego” (nie do końca, jednak nazwijmy to tak jako opcja dla naprawdę wtajemniczonych), w którym odnajdziemy „Reset to factory settings” (czyli resetowanie do ustawień fabrycznych).

Poruszamy się po menu korzystając z klawiszy „vol + ” (w górę) oraz „vol -” (w dół). Zatwierdzamy „power”.

Po wybraniu opcji system zapyta się nas jednokrotnie, czy chcemy na pewno to zrobić. Odnajdujemy „Yes” i wciskamy „power”. Po chwili możemy poszukiwać ulubionych aplikacji na „czystym” systemie.

Chyba nie było tak trudno, nie?

Komentarze

  1. Witam, mój tablet sony xperia pewnego dnia nie włączył się . Martwy. Po podłączeniu ładowania nic. brak diody ładowania.
    Zastowowałem metodę plus volume oraz włącznik. Po chwili włączył się …. Logo SONY a w górnym lewym rogu napis error (0×00030100) i na tym pozostało aż do wyczerpania baterii. Czy jest inny sposób na uruchomienie ?

  2. Pingback: Jak przywrócić ustawienia fabryczne w Xperia Tablet Z? Poradnik – VAIO Blog

Dodaj komentarz